MF Dnes

CHRUDIM Vedení Chrudimi dnes představí zastupitelům plány na velkorysou modernizaci sportovní haly, jejíž první etapa už je v běhu, a zároveň je požádá o devět milionů na projekt druhé a třetí etapy. Opozice se bojí zadlužení.
Zanedbaný komplex tří budov, který město v roce 2010 obdrželo od Sokola jako klasický danajský dar, začala Chrudim opravovat letos. Po obnově haly a přístavbě tělocvičny chce zbořit původní sporthotel a postavit nový, opravit Tyršův dům a vybudovat na místě někdejšího

Chrudim jinak: Pokuty za rychlost i dražší odpady


Zastupitelstvo Chrudimi včera zvolilo staronové vedení města v čele se starostou Františkem Pilným (ANO). Pokračování koalice ANO, Chrudimáků i Pirátů ale neznamená, že se nic nezmění. Novinek naopak bude víc, než by si asi mnozí přáli.
CHRUDIM Dvě slova spojená do jednoho sousloví byla v Chrudimi už dlouhé roky tabu. Měření rychlosti až dosud nemělo v chrudimském zastupitelstvu šanci projít – jako zavrženíhodný symbol buzerace obyčejných lidí

CHRUDIM Na chrudimské radnici zůstane stejná sestava jako dosud. Vítězné hnutí ANO totiž podepsalo dohodu o spolupráci s Chrudimáky a Piráty, s nimiž řídí město. Pokus o vyšachování ANO z vedení města menším stranám nevyšel.


Staronová koalice ANO, Pirátů a Chrudimáků bude mít v zastupitelstvu 15 z 27 křesel. O jedno více než dosud. Ze stávající koalice jen vypadli sociální demokraté, kteří už v zastupitelstvu nejsou.


I přes jasné vítězství ANO ve volbách se ziskem 10 mandátů nebylo jasné, zda

Po letech dohadů se politici v Chrudimi rozhodli zahájit opravu staré sportovní haly a nyní hledají v soutěži dodavatele. Po volbách ale projekt může zase padnout.

CHRUDIM Všechny tří klíčové problémy města, kterými se chtějí zabývat kandidující seskupení v Chrudimi, mají jeden velký háček. Chrudimští politici je sami vyřešit nezvládnou, ani kdyby se postavili na hlavu.
Chrudimská nemocnice znovu neotevře interní oddělení v plné výbavě, pokud to nezajistí Pardubický kraj a vedení

Hotel Bohemia, který je od roku 2013 rozestavěný a jeho rozryté prostranství hyzdí střed Chrudimi, by mohlo koupit město. Uvedl to starosta František Pilný (ANO). Ani po několika letech totiž radní nedospěli s majitelem hotelu k dohodě, která by vedla k dokončení rekonstrukce.

CHRUDIM Ještě na začátku roku 2013 to vypadalo pro hotel Bohemia dobře. Společnost Homa Holding zbrojaře Jaroslava Strnada rozjela jeho velkorysou rekonstrukci, na kterou měla přislíbenou evropskou dotaci ve výši 43

Porveš se, přijdeš o bydlení. Chrudim chce ze svých bytů vykázat násilníky


Vedení Chrudimi uvažuje o změně podmínek pro přidělování městských bytů tak, aby v nich nemohli bydlet lidé odsouzení za násilný trestný čin. Radnice tak chce reagovat na drsné napadení dvojice skupinou mladíků, které se odehrálo na Nový rok. Zatím ale není jasné, jak a zda vůbec město změnu pravidel provede.


Policie vyšetřuje napadení mladé dvojice v Rooseveltově ulici v Chrudimi. Incident se odehrál na Nový rok v půl

Muzeum barokních soch v Chrudimi bude fungovat i v příštích letech, přestože jsou radní dlouhodobě nespokojeni s jeho návštěvností a vysokými náklady na provoz. Nedokázali se totiž shodnout, jak bývalý kostel jinak využít. 

CHRUDIM Novinkou letošní sezony v Muzeu barokních soch v Chrudimi by měla být interaktivní zábava pro děti v kryptě. Je to drobnost, která potěší rodiny s dětmi, pokud tam zavítají. Ale v zásadě nic, co by změnilo charakter muzea.

Pro

Lidé v Chrudimi si budou zvykat na nové logo. Tři písmenka v názvu se pozvednou nahoru, aby naznačila existenci dvou forten ve hradbách. Tradiční chrudimské barvy nahradí oranžová a odstíny zelené. 

CHRUDIM Vítězný návrh nového loga Chrudimi, který vybrala odborná porota, vyvolal u řady místních politiků podobné pocity. Zděšení.

„Strašně se mi to nelíbilo. Jakmile jsem se na to díval podruhé, zjistil jsem, že to má náboj, který naše ospalé město potřebuje,“

CHRUDIM Zástupci Chrudimi se nebojí, že po otevření nového obchvatu bude do města jezdit výrazně méně lidí. Zatímco bývalé vedení chtělo odlivu návštěvníků zabránit například rozmístěním billboardů podél nové silnice nebo nápisů na mostech, současní radní si myslí, že to není nutné.

Komise pro cestovní ruch soudí, že u obchvatu stačí osadit hnědé cedule informující o zajímavých turistických a kulturních cílech, pokud to příslušné úřady schválí. „Stejně jako komise pro cestovní ruch nechápu

Pokud by svah pod Myší dírou v Chrudimi zaplnili potkani, město by je nechalo ihned vyhubit. Jde ale o nutrie, oblíbené mezi částí obyvatel, a tak s nimi radní zatím zacházejí v rukavičkách. Plánují změnit vyhlášku, která umožní strážníkům pokutovat krmení zvířat. Část politiků je ale proti.

CHRUDIM Co mají společného holubi a nutrie? Už brzy se ocitnou vedle sebe ve vyhlášce o veřejném pořádku v Chrudimi. Město už v minulosti zakázalo lidem pod hrozbou pokuty krmit holuby, nyní k nim přibudou