MF Dnes

CHRUDIM Chrudim se rozhodla, že nebude následovat příkladu radnic v Pardubicích a v Moravské Třebové, které vybudovaly u svého vlakového nádraží cyklověž. A to i přesto, že vedení města před třemi roky oznámilo, že věž vznikne v rámci stavby nového terminálu před vlakovým nádražím. Opoziční zastupitel Roman Málek (KDU-ČSL) rozhodnutí radnice

Chrudim pohořela s plánem získat kontrolu nad vodárnami, které má provozovat až do roku 2030 Energie AG. Akcionáři společnosti Vodovody a kanalizace (VAK) Chrudim včera nezvolili starostu Chrudimi Františka Pilného (ANO) ani do představenstva firmy.

CHRUDIM Říká se tomu lekce z politické naivity a zcela zdarma ji nyní obdrželo nové vedení Chrudimi.
Tamní hnutí ANO a Piráti se

CHRUDIM Tak dlouho trval radním Chrudimi nákup úsekového měřiče, který měl zpomalit auta na Václavské ulici, až se ho tamní lidé dost možná ani nedočkají. Nové vedení města má totiž trochu jiné plány.
Zastupitelé Chrudimi sice schválili na měření rychlosti peníze, s nimiž počítalo předchozí vedení města, ale ve skutečnosti zatím

CHRUDIM První ostré jednání zastupitelů v Chrudimi přineslo nejen schválení rozpočtu na rok 2019, ale možná i odpověď na otázku, zda Babišovo hnutí ovládající s Piráty a Chrudimáky radnici bude vůči opozici podobně arogantní jako před čtyřmi lety v Pardubicích.


Epizoda z pondělního zasedání naznačuje, že asi ne. Zastupitel ANO Jiří Lesák

Zástupci Bylan chtějí postavit stezku pro pěší a cyklisty do Chrudimi, která ale musí překonat trať. I když po ní už léta nic nejezdí, zásadně to komplikuje jejich plány. Zjistili, že jedinou pro ně možnou variantou je postavit most nad železnicí, která ale nejspíš bude zrušena.

BYLANY Bylany si objednaly u projektanta plány na stavbu mostu. Má po něm vést


Nové vedení Chrudimi chce předělat návrh rozpočtu na příští rok tak, aby v něm byly peníze na zahájení stavby kanalizace v Medlešicích. Tvrdí, že jde o kostlivce, který po sobě nechali bývalí radní. Ti namítají, že o problému všichni vědí.

CHRUDIM Stačí si jen představit, jak by ta hesla před volbami mohla znít: Vize pro novou Chrudimi

Chrudim má od včerejška nové vedení města, které lze charakterizovat jediným slovem: Změna. Jejím symbolem bylo pak to, že dlouholetý místostarosta a starosta Petr Řezníček po 28 letech usedl poprvé do opoziční lavice.

CHRUDIM Bez nejmenších problémů se včera ujala moci v Chrudimi nová koalice ANO, Chrudimáků, Pirátů a ČSSD v čele s novým starostou

Jisté je, že pár fanoušků komunální politiky bude moci sledovat jednání zastupitelů v Chrudimi online nebo se podívat na rozklikávací rozpočet. Rodící se koalice ANO, Chrudimáci, Piráti a ČSSD změní hlavně styl, co do obsahu je zatím spíše hádankou.

CHRUDIM Politici, kteří řídili Chrudim 28 let v čele se starostou Petrem Řezníčkem (SNK ED)

V roce 2005 se zástupci obcí na Chrudimsku rozhodli svěřit provozování vodárenské soustavy na 25 let rakouskému investoru. Chrudim za to dostala 40 milionů korun. Někteří politici chtějí dostat vodu zpět.

CHRUDIM Plzeň před třemi roky vykoupila od francouzské společnosti Veolia podíl v městské vodárně za 700 milionů. Obce na severu Čech za návrat kontroly nad pitnou vodou zaplatí dvě

SVITAVY V menších okresních městech kraje jsou proti předchozím komunálním volbám největší změny na prvních místech kandidátek v Ústí nad Orlicí a Svitavách.
V Ústí se šest z deseti lídrů liší od situace před čtyřmi lety, další zase změnili kandidující subjekt. O něco menší změny doznaly