Deník

Ustavující schůze chrudimského zastupitelstva se uskuteční v pondělí.

Chrudim – Koaliční smlouva mezi hnutím ANO 2011, Chrudimáky, Piráty a sociálními demokraty byla podepsána, když předtím u Pirátů prošla ještě vnitrostranickým schvalovacím procesem. Po pondělní ustavující schůzi městského zastupitelstva by tak Chrudim měla mít


Vítěz voleb našel jasnou programovou shodu s chrudimskými Piráty.


Chrudim - Vítěz voleb v Chrudimi, hnutí ANO, se naplno ujal iniciativy při snaze sestavit příští radniční koalici. Lídr hnutí František Pilný mluví o výrazné shodě s programem Pirátů.
„Se zástupci Pirátů jsme se sešli v neděli pozdě večer a prošli jsme si vzájemně

Zatímco v Ústí nad Orlicí a Svitavách voliči dali jednoznačně důvěru tamním starostům, v Chrudimi zvítězilo hnutí ANO nad SNK ED starosty Petra Řezníčka. Nevyhrál ani další politický matador - starosta České Třebové Jaroslav Zedník. O jejich osudu rozhodne až povolební vyjednávání.

Svitavy, Ústí nad Orlicí, Lanškroun, Polička


Hnutí ANO usiluje o trofej „politického dinosaura“ a starosty Petra Řezníčka.

Chrudim – Do hlasování Chrudimáků v říjnových komunálních volbách vkládá velké naděje hnutí ANO, které se chce vymanit ze své dnešní opoziční role.
Nebude to ale mít snadné, neboť ve stávající koalici, složené z

Komunální volby 2018

Z titulní strany

Opoziční zastupitel Josef Káles (Svobodní) v diskuzi nad jedním z bodů jednání uvedl, že už dva měsíce marně čeká odpověď od vedení města. Navrhl pořádání on-line přenosů z jednání zastupitelstva. „Přitom, pane starosto, máte vedle sebe čtyři místostarosty a také poměrně velký tým


Sezona veletrhů cestovního ruchu se chýlí k závěru.
Chrudim – Město Chrudim se v pátek a sobotu zúčastnilo veletrhu cestovního ruchu Travelfest v Českých Budějovicích. Zástupci Chrudimi tam představili nejen samotné město, ale také oblast Železných hor.
„Veletrhu v Českých Budějovicích jsme se zúčastnili před několika lety při propagaci turistické oblasti

Mezi Chrudimí a Slatiňany se má jezdit nejvýše 70 kilometrů v hodině.

Chrudim – Na silnici I/37 v úseku propojujícím města Chrudim a Slatiňany vyhaslo v posledních deseti letech pět lidských životů. Podle některých zbytečně. „Už by se s tím mělo něco dělat,“ říká už léta například Věra Doležalová, která bydlí nedaleko zmíněné silnice.


Města v Pardubickém kraji chystají mnoho akcí, kterými připomenou 100 let od vzniku ČSR.

Pardubický kraj – Koncerty, dobové akce, ohňostroje, nové pomníky i utajovaná překvapení. Oslavy 100 let od vzniku samostatného Československa potrvají v kraji celý rok.

Město Chrudim se zapojí do systému eztráty.cz.

Chrudim – Mobilní telefon, peněženky, ale i dvojice jízdních kol nebo pánské hodinky. To jsou některé z věcí nalezených na území města Chrudim jen během uplynulého měsíce.

Roztržitých lidí je dost, ale v Chrudimi by to nyní měli mít s hledáním svých poztrácených věcí o


Chrudim, Pacov, České Budějovice – Starostové Mikroregionu Chrudimska a dalších spřátelených obcí minulý týden navštívili českobudějovickou výstavu Země živitelka a jednali se starostou Pacova o řízení obce, ale také o meziobecní spolupráci. „Srpnový veletrh se stal tradicí, kdy starostové vyjíždějí z regionu. V loňském roce

Ve sběrových zvonech na papír se dnes mnohdy převáží hlavně vzduch.

Chrudimsko – S rostoucím množstvím komunálního odpadu stoupá důležitost jeho třídění. Důsledné třídění totiž představuje hlavní cestu, jak se do budoucna vyhnout dramatickému zvyšování plateb za jeho likvidaci. Navíc je třeba reagovat na skutečnost, že od roku 2024 nebude z