Deník

Město rozhodlo, obává se o zdraví návštěvníků.

Chrudimská pouť nebude. Chrudim – Chrudimští radní s definitivní platností rozhodli, že letošní Salvátorská pouť, která se tradičně koná počátkem srpna, kvůli koronavirovým opatřením a obavám o zdraví návštěvníků nebude. Město tak zamítlo i možnost přenechat pořádání věhlasné pouti s třísetletou tradicí některému ze tří zájemců, kteří se kvůli skeptickému postoji raadnice už dříve nabídli. Ve dvou případech jde o provozovatele atrakcí, třetím je

Je nejvyšší čas myslet na to, jak budou města a obce likvidovat odpad po roce 2030. Musí se totiž víc zaměřit na recyklaci a třídění, protože současné skládkování už v takové míře možné nebude. Starostové z Mikroregionu Chrudimsko by nejraději viděli společné zařízení, které by separovalo a třídilo odpad podle evropských norem. Město Chrudim takový dvůr plánuje vystavět v průmyslové zóně, ale jen pro sebe a některé obce. 'Hrabete si na svém písečku,' zlobí se členové mikroregionu.

"Měli

Městští radní s definitivní platností rozhodli, že letošní Salvátorská pouť, která se tradičně koná počátkem srpna, kvůli koronavirovým opatřením a obavám o zdraví návštěvníků nebude.

"Město tak zamítlo i možnost přenechat pořádání věhlasné pouti s třísetletou tradicí některému ze tří zájemců, kteří se kvůli skeptickému postoji raadnice už dříve nabídli. Ve dvou případech jde o provozovatele atrakcí, třetím je opoziční městský zastupitel Roman Málek se svou agenturou.

„I kdybychom

Chrudim – Letošní Salvátorská pouť se v srpnu konat nebude, oznámilo vedení města. Důvodem je nejistá situace v případném dalším pokračování koronavirové nákazy.
Radnice čekala do poloviny května a potom s ohledem na zdraví obyvatel tuto vyhlášenou akci s třísetletou tradicí zrušilo. Nikdo totiž nemá jistotu, jaká budou vládnout opatření nařízená ministerstvem zdravotnictví.
V těchto dnech se ale ozvali hned dva zájemci o provozování pouti, kteří slibují perfektní organizaci i přísná

Letošní Salvátorská pouť se v srpnu konat nebude, oznámilo v uplynulých dnech vedení města. Důvodem je nejistá situace v případném dalším pokračování koronavirové nákazy. Radnice čekala do poloviny května a potom s ohledem na zdraví obyvatel tuto vyhlášenou akci s třísetletou tradicí zrušilo. Nikdo totiž nemá jistotu, jaká budou vládnout opatření nařízená ministerstvem zdravotnictví.


"V těchto dnech se ale ozvali hned dva zájemci o provozování pouti, kteří slibují perfektní organizaci i

Chrudim – Narodil se sice v Plzni a v Chrudimi naposledy vystupoval v roce 2004, přesto město, které je spjato hlavně s loutkářstvím, uvažuje o tom, že jedna z jeho ulic ponese jméno po několikanásobném zlatém slavíkovi Karlu Gottovi.

ROZHODNOUT BY MOHLO REFERENDUM

Propagátorem této myšlenky je i tamní starosta František Pilný. „Byl bych rád, kdyby tady ulice Karla Gotta v


STALO SE... ČERVEN 2019

Chrudim – Chrudimský starosta František Pilný (ANO) neuspěl při volbě představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim). Město je přitom s 21 procenty akcií největším podílníkem VaKu.
Valná hromada VaKu zvolila ze šesti kandidátů čtyři nové členy představenstva: hlineckého starostu Miroslava Krčila, starostu Slatiňan Ivana Jeníka, starostku Luže

Vedení chrudimské radnice odložilo projednání střednědobého rozvoje města až na příští zářijovou schůzi.

Chrudim – Někdejší politik sociální demokracie a poválečný československý ministr průmyslu Bohumil Laušman (na snímku) je čestným občanem města Chrudim. Tedy pro pořádek: Rodák z nedalekého Žumberku jím pravděpodobně nikdy

Chrudimský starosta František Pilný (ANO) neuspěl při volbě představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim). Město je přitom s 21 procenty akcií největším podílníkem VaKu a historicky.


Valná hromada VaKu zvolila ze šesti kandidátů čtyři nové členy představenstva: Hlineckého starostu Miroslava Krčila, starostu Slatiňan Ivana Jeníka, starostku Luže Veroniku Pešinovou a

Chrudim – V Chrudimi plánují opravit nejen pěší lávky u Komerční banky a v Úzké ulici, ale také most v Soukenické ulici. Zatímco lávky jsou uzavřené, na most nadále můžou chodci i auta.
„Most má narušenou nosnou betonovou konstrukci,“ řekl místostarosta Aleš Nunvář. Most přes říční náhon se nachází mezi

V Chrudimi začalo personální zemětřesení v městských společnostech. Technické služby mají místo pěti jednatelů jen tři.
Chrudim – Chrudimští radní v pondělí odhlasovali řadu personálních změn ve vedení městských společností.
Na následné tiskové konferenci také potvrdili výměnu v dozorčí radě Elektráren Opatovice. V té