Ostatní média

Koalice pro Chrudim má v plánu oživit hotel Bohemia i více zeleně.

CHRUDIM / Bylo mu teprve 20 let a už dokázal úspěšně zorganizovat akci, kterou za dva dny navštívilo více než osm tisíc dětí. Skrze pořadatelství nejrůznějších zábavných akcí se dostal i do politiky. A u obojího dodnes zůstal. Řeč je o Romanu Málkovi.
V současné době je

Chrudim - V současné době platí obyvatelé v Chrudimi za svoz a likvidaci směsného komunálního odpadu (až na osvobozené výjimky) jednotnou částku. Stejně je tomu i v okolních městech a obcích.
Přitom již dnes existují systémy, ve kterých by lidé mohli platit například podle skutečné hmotnosti odevzdaného odpadu. Jeden z takovýchto modelů například

Zastupitelé v Proseči odmítli požadavek na úplný zákaz zábavní pyrotechniky Chrudimsko – Vánoce jsou za námi a začínají přípravy na oslavu Silvestra a nového roku. Někdo rád přivítá nový rok v klidu, avšak jiný dá přednost bujaré oslavě, při níž budou noční oblohu křižovat světlice doprovázené výbuchy

Chrudim – O uplynulém víkendu navštívil Chrudim, druhé největší město Pardubického kraje, primátor a jeho zástupce z partnerského slovenského města Svidník. Společně probrali dosavadní spolupráci, rozsvítili vánoční strom, ale diskutovali také o spolupráci na příští rok.
„O tom, že spolupráce s


Město Chrudim ve spolupráci s mikroregionem Chrudimsko a MAS Chrudimsko zmodernizovalo webové stránky turistické oblasti Chrudimsko-Hlinecko www. navstevnik.cz, které jsou dostupné také na adrese www.chrudimsko-hlinecko.cz.

„S koncem léta jsme začali pracovat na další turistické sezoně. Již na lednové veletrhy chceme přijít s ucelenou nabídkou, novým brandem, ale také

Hitrádio MAGIC | 8.7.2016 | 17:00 | Pořad: Zprávy | Téma: Městský úřad Chrudim

David PACLÍK, moderátor
--------------------
K návštěvě Chrudimska a Hlinecka lákají Turistické noviny. Vydává je Mikroregion Chrudimsko. Místopředseda mikroregionu Roman Málek nám prozradil, kde můžeme noviny sehnat.

Roman MÁLEK, místopředseda Mikroregionu Chrudimsko
--------------------
Turistické noviny Chrudimska dneska jsou k dispozici na více jak dvě stě místech v České republice. Jsou to zejména informační centra. A pak na železničním uzlu v Pardubicích a v České Třebové.

David PACLÍK, moderátor
--------------------
V Turistických novinách je i spousta praktických informací. Například jízdní řád cyklobusů do Železných hor, nebo návštěvní hodiny památek.

ČT 1 | 1.12.2014 | 18:00 | Pořad: Události v regionech - Praha |

Ke shlédnutí ve 14 minutě na stránkách České televize

Komunální volby 2014

V diáři Romana Málka je málokdy prázdné místo. Oblíbil si Německo a Austrálii. Jezdí i na srazy tuningových vozů.

CHRUDIM / Koalici pro Chrudim vede k blížícím se volbám dosavadní zastupitel Roman Málek. Kromě komunální politiky se věnuje řadě dalších činností a i volný čas rád tráví aktivně.

„Nejsem gaučový ani televizní typ. O víkendech často cestuji, patří to k mé profesi. Navštěvuji outdoorové aktivity, výstavy a koncerty, čerpám na nich inspiraci. Také zajdu s

Karel VOŘÍŠEK, moderátor

 --------------------

 Lidé v Chrudimi nechtějí na svém území domy pro sociálně slabé. Ti by se mohli nastěhovat do dvou objektů. Na místě natáčel reportér Bohumil Roub a řekne nám, proč se nápad místním nelíbí.

 

 Bohumil ROUB, redaktor

 --------------------

 Dříve věhlasný hotel Bohemia v Chrudimi, chlouba města, čekal na rekonstrukci z evropských peněz. Jenže v červnu loňského roku přišla hromadná zatýkání předních manažerů českých stavebních firem. Práce se

 Romana MIČULKOVÁ, moderátorka

 --------------------

 Lavičku Václava Havla by mohla mít také Chrudim. S myšlenkou na její umístění v Parku republiky přišel jeden ze zastupitelů města.

 

 Michaela SPÁČILOVÁ, redaktorka

 --------------------

 Lavička Václava Havla je v Praze, Dublinu nebo ve Washingtonu. Podle chrudimského zastupitele Romana Málka by měla být také v Chrudimi. Pamětní místo věnované Václavu Havlovi by podle návrhu mělo vzniknout v Parku republiky vedle busty T.G.Masaryka

Jorga HRUŠKOVÁ, moderátorka

--------------------

Dvacet pět milionů z evropských dotací má vracet město Chrudim. Důvodem je porušení rozpočtové kázně při výstavbě muzea barokních soch. Podle vedení radnice jsou na vině špatně nastavená pravidla pro čerpání dotací. Projekt za desítky milionů od počátku provázely spory kvůli vysokým nákladům.

Michal KLOKOČNÍK, redaktor

--------------------

Proměna bývalého kapucínského kláštera na muzeum barokních soch se nedržela schváleného projektu. S