Ostatní média

Zástupci oslovených politických stran a hnutí odpovídali před volbami na otázku: Jaké jsou vaše priority?

Erik Jahnický (STAN a TOP 09): Podpoříme sport
Pro naši koalici je klíčový kvalitní život pro všechny občany města Chrudim napříč generacemi. To se samozřejmě pojí se sportem.
Dětská hřiště chátrají, a místo toho, aby přinášela radost, tak jsou pro děti mnohdy nebezpečná. Dále je třeba otevřít sportoviště nejen dospělým a profesionálům, ale za určitých podmínek i široké veřejnosti. Chci

Vedení Chrudimi chce zřídit zvláštní fond pro bezpečnost silničního provozu, který naplní pokutami za rychlou jízdu. Hodlá tak vyřešit choulostivý problém. Z politických důvodů zastupitelé radary a sankce řidičů na území města odmítli, teď ale začali inkasovat do rozpočtu pokuty z Hrochova Týnce. Obce na Hlinecku získaly z pokut dar jenom jednou.

Stacionární radary na Hlinecku měří už šestým rokem. Výnosy z pokut se každoročně pohybují kolem 12 milionů. | foto: Radek Latislav, 5plus2.cz

Karel VOŘÍŠEK, moderátor
Má tradici dlouhou 300 let a zdálo se, že ji nic nezastaví. Zastavilo a vy tušíte správně, co to bylo. Nebudu jmenovat. Chrudimská Salvátorská pouť letos dost možná nebude.
Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka
Objevili se ale nadšenci, kteří ji chtějí uspořádat sami, a nevadí jim ani značně ztížené podmínky. Nápad má své příznivce i odpůrce a ti s napětím čekají, jak se o osudu pouti rozhodne.

Martin HOLEK, redaktor
/ukázka/

Martin HOLEK, redaktor
Chrudimská

Chrudim – Zástupcem města zodpovědným za projekt Zdravé město a místní Agendu 21 byl minulé pondělí chrudimskými zastupiteli nově zvolen starosta František Pilný (ANO). Ve funkci tak vystřídal předchozího starostu a nynějšího opozičního zastupitele Petra Řezníčka (na snímku). Opoziční SNK-ED před hlasováním navrhla, aby Petr Řezníček zastupoval

Koalice pro Chrudim má v plánu oživit hotel Bohemia i více zeleně.

CHRUDIM / Bylo mu teprve 20 let a už dokázal úspěšně zorganizovat akci, kterou za dva dny navštívilo více než osm tisíc dětí. Skrze pořadatelství nejrůznějších zábavných akcí se dostal i do politiky. A u obojího dodnes zůstal. Řeč je o Romanu Málkovi.
V současné době je

Chrudim - V současné době platí obyvatelé v Chrudimi za svoz a likvidaci směsného komunálního odpadu (až na osvobozené výjimky) jednotnou částku. Stejně je tomu i v okolních městech a obcích.
Přitom již dnes existují systémy, ve kterých by lidé mohli platit například podle skutečné hmotnosti odevzdaného odpadu. Jeden z takovýchto modelů například

Zastupitelé v Proseči odmítli požadavek na úplný zákaz zábavní pyrotechniky Chrudimsko – Vánoce jsou za námi a začínají přípravy na oslavu Silvestra a nového roku. Někdo rád přivítá nový rok v klidu, avšak jiný dá přednost bujaré oslavě, při níž budou noční oblohu křižovat světlice doprovázené výbuchy

Chrudim – O uplynulém víkendu navštívil Chrudim, druhé největší město Pardubického kraje, primátor a jeho zástupce z partnerského slovenského města Svidník. Společně probrali dosavadní spolupráci, rozsvítili vánoční strom, ale diskutovali také o spolupráci na příští rok.
„O tom, že spolupráce s


Město Chrudim ve spolupráci s mikroregionem Chrudimsko a MAS Chrudimsko zmodernizovalo webové stránky turistické oblasti Chrudimsko-Hlinecko www. navstevnik.cz, které jsou dostupné také na adrese www.chrudimsko-hlinecko.cz.

„S koncem léta jsme začali pracovat na další turistické sezoně. Již na lednové veletrhy chceme přijít s ucelenou nabídkou, novým brandem, ale také

Hitrádio MAGIC | 8.7.2016 | 17:00 | Pořad: Zprávy | Téma: Městský úřad Chrudim

David PACLÍK, moderátor
--------------------
K návštěvě Chrudimska a Hlinecka lákají Turistické noviny. Vydává je Mikroregion Chrudimsko. Místopředseda mikroregionu Roman Málek nám prozradil, kde můžeme noviny sehnat.

Roman MÁLEK, místopředseda Mikroregionu Chrudimsko
--------------------
Turistické noviny Chrudimska dneska jsou k dispozici na více jak dvě stě místech v České republice. Jsou to zejména informační centra. A pak na železničním uzlu v Pardubicích a v České Třebové.

David PACLÍK, moderátor
--------------------
V Turistických novinách je i spousta praktických informací. Například jízdní řád cyklobusů do Železných hor, nebo návštěvní hodiny památek.

ČT 1 | 1.12.2014 | 18:00 | Pořad: Události v regionech - Praha |

Ke shlédnutí ve 14 minutě na stránkách České televize