Vyhodnocení poptávky o Centrum Rohlík předložila dnes konzultační firma místostarostovi města a autorovi myšlenky Romanu Málkovi. Výzkum se zabýval zájmem o využití prostor v dostavbě tribuny, ale i stavem zázemí neziskových organizací v Chrudimi.
"Výsledky jsem byl velmi překvapen. Poptávka je téměř třikrát větší, než jsem čekal. To mi potvrdilo, že vznik Centra Rohlík by byl velmi žádoucí. Z průzkumu vyplývá, že i některé velké organizace z Pardubic mají zájem expandovat do města a rozšířit tak služby pro klienty. Navíc podle průzkumu by mohlo vzniknout až čtrnáct pracovních míst," komentuje výsledky výzkumu Málek s tím, že samotnou stavbu nelze nadimenzovat na požadované množství prostor, protože by samotná dostavba vyšla zhruba na 45 milionů a k tomu dalších 15 milionů rekonstrukce tribuny. Málek přitom chce mít cenu zhruba okolo 30 milionů, neboť se důkladně seznámil s připravovaným programem, ze kterého bude možno čerpat, a finančními alokacemi určenými na projekty.
Rada města na svém minulém jednání doporučila schválení záměru Centra Rohlík Zastupitelstvu města včetně smlouvy o smlouvě budoucí na převod tribuny, která je dnes majetkem AFK Chrudim s tím, že místostarosta musí představit architektonicko-urbanistickou studii.
"Termín od konání Rady města do Zastupitelstva města je velmi šibeniční. Na zpracování nejsou ani dva týdny. Nicméně objemovou studii dostanou všichni zastupitelé na stůl," tvrdí Málek, který spolupracoval s královéhradeckou architektonickou kanceláří Žárovka i o velikonočních svátcích.
Bude-li se Centrum Rohlík realizovat, záleží na dvou okolnostech. První je odsouhlasení Zastupitelstvem města, které proběhne 23. dubna 2007. Druhým je úspěšné podání žádosti a získání dotace z Regionálního operačního programu.