pout_ilustracka.jpg

Chrudim – Rada města Chrudim projednala v pondělí 8. června žádost pořadatele o Chrudimskou pouť, ale nepřijala pozitivní stanovisko.


„V první řadě bych chtěl poděkovat, že Rada města projednala tuto žádost podle našeho přání, ale zároveň vyjádřit politování, že nás nepřizvala k osobnímu jednání, abychom si vyjasnili možnosti a podmínky pořádání. Navíc z toho zbytečně radnice udělala politický spor,“ komentuje kroky radnice Roman Málek z pořadatelské agentury R36.cz.
Pořadatelé se domnívají, že zachytili všechny dotazy radnice v médiích a gesčnímu místostarostovi Petru Lichtenbergovi odeslali vlastní návrhy postupů.
„Myslím, že jsme vysvětlili systém, jak akce bude probíhat, jak bude zabezpečena, jakou zhruba máme představu o vstupném pro návštěvníky a co z něj bude pokryto. Přestože byl původně nakloněn, v televizní reportáži sdělil svoji obavu o název akce a termín. Proto jsme se rozhodli podat ještě jednu žádost. Ta počítá s tím, že název bude Chrudimská retro pouť a bude se konat týden před Bartolomějskou poutí v Heřmanově Městci. Počítáme se systémem, který jsme navrhli,“ prozradil Málek.

Pořadatelé si uvědomují riziko a již investovali kolem dvaceti tisíc do příprav. Počítají i s tím, že budou muset v případě vládních omezení akci zrušit. Rozhodně nenechávají nic náhodě.

„Včera jsme se účastnili v Praze setkání Event MeetUP na téma Nocovid. Together again. Jednalo se o setkání odborníků eventového průmyslu na téma zodpovědného a zdravého rozumu odpovídajícímu přístupu k pořádání společenských, kulturních a eventových projektů. Zde jsme řešili pravidla pro eventy, ale v praxi viděli i možné způsoby řešení,“ podotkl Málek.

Pořadatelé počítají, že i s ohledem na atrakce se do prostoru náměstí vejde v rámci zábavné zóny okolo 250 lidí (velkou část tvoří atrakce) a do občerstvovací zóny 250 lidí. V uvažovaným vstupným na dvě hodiny to naskýtá možnost obsloužit okolo 15.000 návštěvníků za všechny dny akce, při standardu náměstí 500 osob/náměstí.