stity_pro_obce_mikroregionu_chrudimska_prebral_jednatel_svazku_roman_malek.jpgChrudim – sdružení téměř třiceti obcí na Chrudimsku, které se primárně věnuje rozvoji cyklostezek, doprovodné infastruktuře a cestovnímu ruchu, bylo aktivní i v době koronaviru.
„Vláda úplně zapomněla na obce a celý stav byl hodně zmatečný. Občané si poradili sami, a řada starostů zvládla situaci velmi dobře. Pomáhal také mikroregion. Na počátku legislativně, následně realizoval společné nákupy,“ přibližuje předseda svazku a slatiňanský starosta Ivan Jeník.

Tento týden Mikroregion Chrudimska nadělil všem zájemcům ochranné štíty, které je možné využít na úřadě, ve školách či u pracovníků údržby.
„Osobně jsem rád, že se nám podařilo získat štíty zdarma a během pár dní je předat obcím,“ doplňuje jednatel svazku Roman Málek a garant Centra společných služeb Mikroregionu Chrudimska. Ten minulý týden přivezl pro všechny zájemce, ale i pro město Nasavrky či Hrochův Týnec ochranné štíty.

Poděkování za uplynulou spolupráci patří: starostovi Města Chrudim, řediteli Technických služby Chrudim 2000 spol. s r.o., ČEPRO, a.s., Y Soft Corporation, a.s., LiveSport.cz, American Chamber of Commerce, Nadace Blíž k sobě, Faktum Design a finanční skupina RSJ. Speciální poděkování si zaslouží radní Městská část Brno-střed Marii Jílkové.