CHRUDIM Vedení Chrudimi včera neprosadilo v zastupitelstvu schválení šesti milionů korun na přípravu projektu rekonstrukce sportovní haly, klíčové investice tohoto volebního období. Opozice si stěžovala mimo jiné na to, že odhadovaná cena za modernizaci se bez varování zvýšila z původně uvažovaných 60 milionů na 125 milionů korun.

„Co se stalo za čtyři měsíce, že se stavba prodražila o 65 milionů korun?“ ptal se opoziční zastupitel Roman Málek (KDU-ČSL).
Vedení města tvrdí, že oprava by nemusela být tak drahá a jde jen o odhad, navíc původně plánovaná rekonstrukce byla podle radních významně doplněna.
„Původně jsme nepočítali s tím, že by se přistavovala nová tělocvična. Ukázalo se, že by to bylo výhodné pro sporty i funkčnost haly,“ uvedl místostarosta Aleš Nunvář (Piráti). „Hala je v podstatně horším stavu, než se čekalo,“ řekl starosta Chrudimi František Pilný (ANO).

Město chce rekonstrukci provést ve třech etapách. Jako poslední má přijít na řadu Tyršův dům. Radní počítali, že první etapu za 60 milionů zaplatí ze tří čtvrtin dotace. Aby město stihlo požádat stát o peníze, je nutné podle nich začít pracovat na projektu co nejdříve.
Bývalý starosta Chrudimi Petr Řezníček (SNK ED) kritizoval radní, že záměr neprojednali s orgány města. Radní ještě pod jeho vedením v roce 2017 prosadili plán postavit novou sportovní halu a teprve pak opravit halu starou. Nová radniční koalice ANO, Piráti, Chrudimáci a ČSSD chce postup otočit. Včera jí chyběly hlasy tří zastupitelů, kteří na jednání nedorazili.

 

TISK , Datum: 15.09.2020 , Zdroj: Mladá fronta DNES , Strana: 13 , Autor: (dp) , Vytištěno: 125 467 , Prodáno: 102 677 , Čtenost: 497 508 , Rubrika: Kraj Pardubický , Země: Česko