behnadeje2019.jpgV neděli 23. června můžete pomoci překonat rekord v počtu účastníků charitativní akce Běh naděje. Tuto sportovní událost na podporu boje proti onkologickým onemocněním pořádá již tradičně dvanáctým rokem Svatojosefská jednota Polička, z.s., MO KDU-ČSL, s významnou podporou Města Poličky.

Na trasu dlouhou zhruba dva kilometry se mohou vydat účastníci Běhu naděje v Poličce, sportovci i nesportovci, v neděli odpoledne ve 14.hodin z Palackého náměstí. Zdolat ji mohou během, chůzí nebo jízdou na kole či na kolečkových bruslích, neboť se jedná o nesoutěžní akci.

Běh naděje je sice nesoutěžní, ale i tak najde své vítěze. Stanou se jimi všichni, kdo se rozhodnou zúčastnit se. Dobrovolným příspěvkem podpoří nejen výzkum léčení rakoviny, ale vyjádří i solidaritu s nemocnými a současně udělají něco pro své zdraví v předcházení onkologickým i ostatním civilizačním onemocněním.

Pro zaregistrované účastníky jsou připraveny tradičně i drobné předměty, které si budou moci pořídit, upomínkové dárky které dostanou v cíli a nebude chybět tradiční občerstvení. V závěru se uskuteční každoroční tombola.

Loňského ročníku se zúčastnilo celkem 140 účastníků a na konto boje proti rakovině účastníci běhu věnovali, formou dobrovolných startovních příspěvků, více jak 12 000 Kč. Finanční částka to byla nejvyšší, účastníků bylo jenom o šest méně než v roce 2017. Pomůžete nám letos zvednout laťku úspěchu zase o něco výš?

Běh naděje je sportovně společenskou humanitární akcí navazující na sérii Běhů Terryho Foxe, které v České republice úspěšně probíhaly v letech 1993 až 2007.

Pořadatelé vyjadřují poděkování všem sponzorům, bez kterých by se akce neobešla. Pardubický kraj, Město Polička, TES Polička, Bonaparte a mnoha dalších.

Organizátoři srdečně zvou všechny obyvatele města Poličky i okolí k účasti a podpoře tohoto běhu pro zdraví kde naděje přemáhá strach.

Miloslav Zezula, hlavní pořadatel BN 2019 v Poličce.